Overené zákazníkmi
0 pol.
0,00
Košík
Kategorie produktů

Měnič Victron Multiplus 48V 3000VA 35A 50A


Multifunkční měnič MultiPlus 48/3000 je výkonný DC-AC střídač / invertor / s čistě sinusovým výstupním napětím.


Výrobca:
Victron Energy
Kód tovaru:
2122
Cena:
50 154 Kč 32 214 Kč s DPH
Na objednávku: 
do 3 dnů
 
ks


Měnič Victron Multiplus 48V 3000VA 35A 50A čistý sinus

Multifunkční měnič MultiPlus 48/3000 je výkonný DC-AC střídač / invertor / s čistě sinusovým výstupním napětím, se sofistikovanou adaptivní nabíječkou záložních baterií a ultra rychlým přepínačem smyčky napájení / bypassu / do 20ms.

Střídač je umístěn v hliníkovém kompaktním krytu. Model nové řady se vyrábí o výkonu 800VA-5000VA.

Záruka výrobce na měnič je 5 let!

  Unikátní vlastnosti funkce PowerAssist a PowerControl

MultiPlus zamezí přetížení výkonově omezeného střídavého / AC / zdroje proudu, například pokud máte nižší vstupní jistič nebo nižší výkon zabudovaného měniče. Pokud by mělo dojít k přetížení tohoto zdroje proudu, bude v první řadě automaticky snížen nabíjecí proud baterie. Zadruhé pak dochází k posílení výstupního výkonu výkonem odebíraným z baterie nebo veřejné sítě. Zařízení tedy dokáže na výstupu kombinovat jmenovitý výkon měniče se jmenovitým výkonem záložní linky, což je vhodné zvláště v ostrovních elektrárnách.
V kombinaci s možností čistě ostrovního provozu až do určité úrovně výkonu lze PowerAssist výborně využít pro plynulý přechod z ostrovního, přes kombinovaný až po síťový provoz bez přerušení chodu spotřebičů.

  Nepřerušená dodávka střídavého / AC / proudu (funkce UPS)

V případě výpadku nebo poruchy napájecí sítě, nebo při odpojení místního napájení nebo záložního generátoru, střídač v MultiPlus je automaticky aktivován a okamžitě přebírá dodávku energie do připojené zátěže. Toto nastává tak rychle / méně než 20 ms. /, Že počítače nebo jiné elektronické přístroje pokračují v činnosti bez přerušení.

  Virtuálně neomezený zdroj elektrické energie díky možnosti paralelního zapojení

Až 6 střídačů řady MultiPlus může pracovat paralelně a tím podstatně zvýšit dodávaný výkon. To celé jen propojením kabely RJ45 UTP (viz příslušenství) a jednoduchým opětovným nastavením měničů (může provést koncový uživatel). Je možné realizovat i třífázové zapojení. Prosíme, přečtěte si pozorně katalogový list a manuál, abyste věděli, které modely střídačů a jakým způsobem je možné spojit paralelně a třífázově.

  Inteligentní 4 fázové nabíjení

MultiPlus má zabudovanou inteligentní nabíječku, splňující nbejmodernějšie standardy a požadavky na rychlé a bezpečné nabíjení záložních baterií. Nabíjecí charakteristiky lze upravit pomocí mikropřepínačů, nabíječ tak lze upravit na míru každému typu připojené baterie.

  Konfigurace nebyla nikdy tak snadná

Po instalaci je MultiPlus připraven k použití. Pokud je třeba nastavení změnit, můžete to provést během několika minut pomocí DIP (mikrospínače na ovl. Panelu měniče) přepínačů řízení. Dokonce i paralelní a 3-fázovou provoz lze naprogramovat pomocí DIP přepínačů: bez nutnosti použití počítače! Pro další usnadnění lze k měniči připojit ovládací a monitorovací panely VE.Net a použít je použít místo přepínačů DIP. Poslední možností ovládání a nastavení je použití software "VE.configure" - viz. obr. lze nastavovat úplně všechno.

  Ostrovní - OFF-GRID režim pro místa bez připojení k distribuční síti

MultiPlus je připojen k baterii a přes AC1 výstup dodává energii spotřebičům. Na AC vstup můžeme napojit generátor, který může být startován i automaticky na základě požadavku z MultiPlus nebo ručně. Jakmile se nastartuje generátor, MultiPlus dodává energii do AC výstupu 1 a 2 a současně nabíjí baterie spolu se solárními panely. Jakmile se generátor vypne, pak je energie opět dodávána z baterie / solárních panelů. Jednotka má dva výstupy pro zátěž - první výstup je funkční stále druhý výstup pouze když běží generátor.

  Hybridní režim HUB1

Tento režim je jen pro instalace s dostupnou distribuční sítí (DS) a tam, kde je požadavek na maximální využití vyrobené solární energie v kombinaci s běžnou DS. Energii z panelů zpracovává MPPT regulátor a energie z DS je použita pouze při přetížení měniče, nebo při nedostatku solární energie. Systém může být provozován s nebo bez dodávky přebytečné energie do distribuční sítě podle natavení. Výhodou tohoto robustního řešení je 100% funkce i při blackoutu, nízké ztráty (primární systém využívá jen DC proud). Doporučujeme pro všechny nové instalace.

  Hybridní režim HUB2

Tento režim je jen pro instalace s dostupnou distribuční sítí a tam, kde je požadavek na maximální využití vyrobené solární energie. Na rozdíl od systému HUB1 energii z panelů zpracovává síťový invertor. Energie z distribuční sítě je použita pouze při přetížení měniče, nebo při nedostatku solární energie. Systém může být provozován s nebo bez dodávky přebytečné energie do distribuční sítě. Protože je velká řada různých výrobců síťových měničů, není 100%

  Hybridní režim HUB4

Tento režim je jen pro instalace s dostupnou distribuční sítí, zejména pro doplnění současné síťové FV elektrárny o baterie. Když systém HUB4 detekuje přebytek solární energie, tak ji ukládá do baterií, když detekuje nedostatek energie, naopak ji z baterií vydává. Systém musí být provozován s možností dodávky přebytečné energie do distribuční sítě. Při blackoutu FV elektrárna nefunguje a MultiPlus napájí pouze kritické spotřebiče a to až do vybití baterie. Výhodou HUB4 systému je, že výkon jednotky MultiPlus i baterie je zcela nezávislý na velikosti FV elektrárny.

  Režim pro mobilní aplikace - obytné vozy, vojenská vozidla, sanitky

Jednotka MultiPlus se postará o komplexní řešení dodávky energie na palubě. Jakmile se připojíme k el. přípojce např. v garáži, jednotka MultiPlus odebírá energii pro napájení spotřebičů a současně nabíjí baterii. Jakmile odpojíme od přípojky, energie je dodávána z baterie.

  Technické parametry

  • Napětí: 48V DC
  • Nabíjecí proud max .: 35A
  • Rozměry: 362 x 258 x 218 mm
  • Váha (kg): 18
  • Napájení: 230V AC
  • Výkon (W): 2400
  • Špičkový výkon (W): 6000, s funkcí PowerAssist až 14000W
  • Odběr naprázdno: 25W​
  • Odber v AES módu: 20W
  • Odber v Hladacom módu: 12W

  Ke stažení

Manuál Multiplus CZ
application/pdf   PDF
VýrobceVictron Energy
 Způsoby doručení
Doručení ZDARMA při koupi nad 2500 Kč
Zásilkovna do 5 kg
50 Kč
Do 10kg - 149 Kč
Doručení do 2 pracovních dnů.
Z-Point výdajní miesta uveďte do poznámky pri objednávce
GEIS Kurýrní služba do 5 kg
99 Kč
GEIS Kurýrní služba nad 5 kg - 199 Kč
Doručení do 2 pracovních dnů
Česká pošta do 2 kg
129 Kč
Do 5 kg - 160 Kč / 10 kg - 240 Kč
Doručení do 3 pracovních dnů.

 

Způsoby platby

Bankovní převod na účet (platba předem)
0 Kč
Úhradu provedte na základe potvrdzujíciho emailu po dokončení objednávky.
Dobírka - Zasílkovna
25 Kč
Dobírka - GEIS Kurýrní služba
35 Kč
Dobírka - Česká Pošta
49 Kč
Platba v hotovosti pri převzetí zboží

 

 

 

 

 

 

 

eco
Iné produkty v kategórii

Multifunkční měnič MultiPlus 24/3000 je výkonný DC-AC střídač / invertor / s čistě sinusovým výstupním napětím.

64 974Kč 47 294 Kč
ks
Na objednávku: do 3 dnů

Jednofázový hybridní měnič GoodWe 5048-EM s výkonem 5000W. Kompatibilní s olověnými is Li-Ion bateriemi. Dálkové monitorování přes PC, tablet a mobilní telefon.

62 374Kč 51 974 Kč
ks
Na objednávku: do 7-21 dnů

Multiplus-II je výkonný DC-AC hybridní měnič a nabíječka s čistě sinusovým výstupem s integrovanou adaptívnouo nabíječkou baterií a ultra rýchlym transferovým přepínačem zdroje napětí.

47 476 Kč
ks
Na objednávku: do 3 dnů

Jednofázový hybridní měnič GoodWe 3600 S-BP s výkonem 3680W. Kompatibilní s olověnými is Li-Ion bateriemi. Inteligentní kontrola toku energie. Dálkové monitorování přes PC, tablet a mobilní telefon.

46 774Kč 38 974 Kč
ks
Na objednávku: do 2-4 dnů

MultiPlus 800VA je výkonný DC-AC hybridní měnič / nabíječ s čistým sinusovým výstupem. Integrovaná adaptivní nabíječka baterií s ultra rychlým vnitropodnikového přepínačem zdroje napájení v jednom krytu.

18 988Kč 14 324 Kč
ks
Na objednávku: Do 5 dnů

Výborný kombinovaný ostrovní měnič, identický s řadou Axpert KS, se zálohováním veřejnou sítí a nabíječkou baterií, navíc s MPPT solárním regulátorem do 3kWp výkonu panelů!

31 174Kč 27 274 Kč
ks
Na objednávku: do 3 dnů

Výborný kombinovaný ostrovní měnič, s možností zálohování veřejnou sítí a nabíječkou baterií, navíc s MPPT solárním regulátorem do 1200Wp výkonu panelů!

14 298 Kč
ks
Na objednávku: do 3 dnů

Jednofázový hybridní měnič GoodWe 5000 S-BP s výkonem 5000W. Kompatibilní s olověnými is Li-Ion bateriemi. Inteligentní kontrola toku energie. Dálkové monitorování přes PC, tablet a mobilní telefon.

51 974Kč 44 174 Kč
ks
Na objednávku: do 7-21 dnů