Overené zákazníkmi
0 pol.
0,00
Košík
Náš e-shop funguje nadále 24 hodin, 7 dní v týdnu. Objednávky expedujeme každý pracovní den a v těchto dnech je k dispozici stejně technická podpora telefonicky i emailem od 9:00 do 16:00.
Kategorie produktů
Ecoprodukt.cz - Recenze Heureka.Vrácení tovaru do 30 dnů.Facebook ecoprodukt.


Na základě dlouholetých zkušeností postupně přinášíme často kladené otázky zákazníků.
 
 

Solární světla

1. Zakoupil jsem si solární osvětlení ale po instalaci se ani nezazářilo nebo svítilo velmi krátce ..

Solární osvětlení obsahují baterie, které bývají od výroby většinou přednabité. No časem se baterie samovolně vybíjejí a tak některé osvětlení získáte s téměř vybitými bateriemi. Je nutné nechat solární panel vystaven přímému slunci alespoň 2 nebo 3 slunečné dny.

2. Koupil jsem si od vás 3 lampy, 2 svítí, 1 ne.

Rovněž může být různá úroveň nabití baterií iv jedné zakoupené sérií.

3. Měl jsem osvětlení několik dní na slunci a ze zakoupených 4 osvětlení, 1 nesvítí.
Třeba zvážit zda jsou všechny osvětlení umístěny stejně, tedy zda dopadá během dne stejně slunce na všechny 4 osvětlení.
Rovněž je třeba zkontrolovat, zda se to jedno osvětlení nenachází na místě, kde může i po setmění dopadat světlo. Např. z pouliční lampy, nebo ze sousedního dvora. Tehdy osvětlení zachycuje toto světlo i po setmění a proto se nerozsvítí. Toto lze zkontrolovat jednoduchým zakrytím solárního panelu, kdy by měly osvětlení rozsvítit dokud bude zakrytý solární panel

4. Zakoupené osvětlení jsem nabíjel několik dní na slunci, ale i tak svítí velmi krátce
Nenachází se těsně při osvětlení strom, jehož větev by způsoboval stín na malou část panelu? Stačí když je překryta malá část panelu, byť jen stínem z tenkého větve a nabíjení neprobíhá tak, jakoby mělo. Nebo neprobíhá vůbec.
Je solární panel čistý? Silnější znečištění panelu od zaschlé dešťové vody nebo prachu, znemožňuje nabíjení.

5. Musím solární osvětlení nabíjet na přímém slunci? Nestačí za sklem těsně na okně?
Solární panely jsou navrženy tak, aby se nabíjely na přímém slunci bez překážek. I sklo vadí nabíjení panelů, zejména polykrystalickým a monokrystalickým. Tehdy je účinek nabíjení minimální.

6. Slyšel jsem, že existují solární panely, které se nabíjejí nejen ze slunečního světla, ale také z denního světla a za sklem. Máte v nabídce světlá s takovými panely?
Panely, o kterých jste slyšeli jsou amorfní panely. Jsou nejcitlivější ze všech druhů solárních panelů a tedy dokáží malý proud generovat i při zamračeném počasí nebo při nabíjení za sklem. No častokrát je ten proud a napětí nedostatečné pro nabití baterie. Maličký panel v kalkulačce stačí pro napájení kalkulačky, nakolik je potřebných jen několik mili Ampérův. Solární osvětlení potřebuje pro svůj provoz více energie a aby se byla baterie schopna nabíjet, je třeba více Voltů a více mili Ampérův. K nabíjení osvětlení za sklem tak zapomeňte a propagační řeči neseriózních výrobců berte s rezervou.

7. Zakoupil jsem si solární senzorové osvětlení a když projdu kolem, osvětlení se nerozsvítí během dne
I senzorové osvětlení je určeno do tmavého prostředí. Aktivuje se až po setmění

8. Osvětlení mi zpočátku pár dní fungovalo a pak najednou přestalo. Co se mohlo stát?
Jaké bylo počasí? Pokud bylo několik po sobě dní zataženo počasí, osvětlení se nemělo kdy nabíjet a večer se ještě vybíjely zásoby v bateriích od výroby.
Počkejte do nejbližších slunečných dnů.
Není ve vaší blízkosti novou instalaci zdroj světla, který by v noci svítil? Může způsobovat příliš silné světlo i po setmění a tak si vaše osvětlení "myslí", že je den.

9. Před rokem jsem si od vás koupil 2 osvětlení, jedno svítí neustále a druhé postupně ztrácelo výkon a nyní se již nerozsvítí
Pravděpodobně je v jednom osvětlení znehodnocena baterie. Zvykne se to stávat tehdy, když se osvětlení nedostatečně nabíjí. Tedy nemá vhodnou polohu, kam nedopadá tolik slunečního světla než na druhé (funkční) osvětlení. Časem tak baterie ztratí svou kapacitu. Totéž platí při mírně zašpiněném solárním panelu.

10. Před minulými vánocemi jsem si koupila světelnou řetěz. Loni pěkně svítila a tuto zimu jsem řetěz rozvěšené a nesvítí ani po nabití sluncem
Důvodem je na 99% znehodnocena baterie. Osvětlení jste zřejmě po minulé zimě stáhly z pozemku a schovali do krabice. Baterie uvnitř se časem vybily a tím, že byly delší vybité, ztratily svou kapacitu. Je nutná výměna baterie.
I vánoční řetězy je dobré využívat celý zbytek roku jako např. osvětlení zahrady. Tehdy se vám nestane, že vás před další zimou překvapí nefunkční řetěz. Baterie se bude celý rok nabíjet a vybíjet a tehdy můžete počítat s životností baterie i více než 2 roky.

11. Mohu dobíjecí baterie v solárním osvětlení nahradit jinými bateriemi?
Pokud jsou dobíjecí baterie tužkové a ne zalité akupacky, můžete je nahradit pouze bateriemi, které jsou dobíjecí. V žádném případě je nenahrazujte jednorázovými alkalickými bateriemi. Dobíjecí baterii můžete použít se silnější kapacitou (mAh), ale musí mít stejné napětí a stejné složení (Ni-MH, Li-ion, apod.) Jako originální baterie.

Solární závlaha

1. Po zakoupení závlahy a následném spuštění, čerpadlo dlouho táhne vodu. Není toho konce
Po zakoupení jsou vnitřní baterie plně nabité, tak první den nebo dva může zálvaha produkovat více vody. Závlaha potřebuje pro optimální provoz, aby alespoň několik dní pracovala. Baterie se tehdy i vybijí a nabijí už podle zvoleného režimu. Nechte čerpadlo pracovat, dokud nezastaví.

2. Kolik litrů vody přečerpají jednotlivé režimy 1-5 a jak dlouho půjde závlaha?
Toto se nedá přesně určit. Jednotlivé režimy jen určují, kolik minut mají nabíjet baterie v 5 minutových intervalech. Tedy např. režim 3 nechá solární panel nabíjet baterie 3 minuty a následuje 2 min. pauza od nabíjení. Zároveň platí, čím více slunce během dne, tím více se nabijí baterie a tedy dokáží déle pohánět čerpadlo. Interval závlahy se nemění, zůstává stejný.

3. Po zakoupení a zvolení režimu 1 čerpadlo velmi dlouho čerpá vodu a dlouho zavlažuje. Už méně zvolit nemohu
Je třeba počkat, aby se baterie od výroby stihli troška vybít. Od výroby jsou přednabité. Takže režim se ustálí nejbližší den, kdy bude svítit i méně slunce.

4. Jakou velkou rozlohu mohu zavlažit systémy SOL-C24
SOL-C24 dokáže zavlažit plochu 8m2. Zavlažování SOL-C12 zavlaží polovinu, tedy 4m2

5. Kolik centimetrů porézní hadice je potřebné pro zavlažení jedné rostlinky a jakou max. vzdálenost porézní hadice mohu napojit na odkapávač?
15cm porézní hadice stačí pro zavlažení 1 rostlinky. Na jeden odkapávač můžete napojit 1,2m porézní hadice a konec ukončíte zátkou nebo můžete použít max. 2,4m porézní hadice na jeden odkapávač ale konec musí být ukončen dalším odkapávačem.

6. Kolik odkapávačů mohu napojit na jedno zařízení
12 odkapávačů máte v balení SOL-C24 a je možné ještě zakoupit rozšiřující sadu s dalšími 12 odkapávači, tedy maximálně 24 odkapávačů může být napojených.

7. Mám zahradu / skleník a jak zjistím, který produkt bude stačit na zavlažení?
Stačí když nám zašlete na náš e-mail info@ecoprodukt.sk váš plán zahrady. Zákazníci zvyknou zasílat plán nakreslený i volnou rukou na papíře, kde jsou vyznačeny rozmístění rostlin, rozměry zavlažovaných ploch a podobně. Následně váš nákres zvykneme konzultovat přímo s výrobci závlah, abychom vám dokázili navrhnout co nejlepší řešení.

Vyhřívané oblečení

1. Zakoupil jsem si vyhřívané stélky, ale zdá se mi, jakoby nehriali, když na ně položím ruku, tak nejsou horké ..
Vyhřívané stélky na dotek nikdy nebudou horké. Vyhřívání probíhá na bázi infračervených vln a budete ho cítit, když budete na vložkách stát, resp. mít je v obuvi. Vyhřívání lépe prokrvuje nohu a vy tak pocítíte příjemné teplo, ale ne pálení

2. Kde umístím baterie na vyhřívaných ponožkách?
Powerbanky (baterie) se dají umístit do kapes. Každá ponožka obsahuje sáček v horní části ponožky, kde můžete powerbank umístit. Pokud máte model již s dodanými POWERBANK, tak máte jistotu, že se tam powerbanky vejdou. Pokud máte model bez powerbaniek, je třeba myslet na rozměry svých POWERBANK, aby se vešly do kapes na ponožkách.

3. Jak zjistím, zda jsou vyhřívané vložky nabité
Během nabíjení bliká LED na každé vyhřívané vložce. Po plném nabití zůstane svítit zelená LED, což značí, že baterie je plná.

LED sortiment

1. Jakou barvu bílé zvolit? Co mi poradíte?

Výběr barvy bílé závisí na vás od osobní preference. Teplá bílá je v rozmezí přibližně 2200-3500K, nejvhodnější světlo do místností, kde chcete relaxovat, tedy např. obývací pokoj, ložnice .. Toto světlo je nejblíže klasické vláknové žárovce. Neutrální bílá je přibližně 3900-4900K, světlo vhodné jako osvětlení kuchyňské linky, do spíže, na chodbu, do garáže, koupelny a všude kde chcete mít bílé světlo bez namodralého nádechu. Chladnější bílá 5000-6000K vhodná spíše do exteriéru na dvůr, balkon, ale také do pracovních místností. Rovněž i Studená bílá 6000-6800K, je to velmi bílé světlo s výraznějším namodralým (tyrkysovým) nádechem.

2. Já měl původní žárovku vláknovou s výkonem 40W, jakou LED ji nahradit?

Při LED jsou důležité lumenů, které vyjadřují světelný tok žárovky. Tedy, jednoduše řečeno, čím více Lumenů, tím více světla.

Převodní tabulka:

Vláknová žárovka Watty LED žárovka lumeny
25W 200-300 Lumenov
40W 400-470 Lumenov
75W 930-1000 Lumenov
110W 1300-1400 Lumenov


3. Chci si koupit LED pásek, na stránce jsem si nějaký našel, což ještě ke němu potřebuji?

Potřebujete zdroj, který přetransformuje 230V AC na 12V DC, který potřebuje LED pásek. Výkon zdroj musí být alespoň 1,2 násobek výkonu zapojeného LED pásku. Z LED pásku někdy vyčnívají 2 kablíky +/-, a tyto je třeba napojit na zdroj. Pokud si vyberete zásuvkový zdroj-adaptér, pomůže vám tato jednoduchá redukce. Někdy bohužel dostanete jen samotný LED pásek bez kablíkem. Tehdy je nutné ještě připájíme 2 kablíky nebo zakoupit nespájkovaciu spojku. No a vhodný je i vypínač, abyste mohli LED pásek zapínat a vypínat LED pásek se umisťuje do hliníkové lišty, ke které je vhodné zakoupit i difuzor, aby se světlo z jednotlivých LED šířilo rovnoměrně.

4. Chci LED pás do koupelny, jaký zvolit?

Třeba zvolit LED pás se stupněm ochrany alespoň IP44 nebo IP65, tento pás je odolný vůči náhodnému ošplechnutiu vodou nebo vodě ze sprchy. No upozorňujeme, že voděodolná je jen jeho přední část. Pokud by se pásek ponořil do vody, nebo se voda dostala na jeho zadní část, pásek se poškodí. Pokud potřebujete LED pás, který by byl soustavně ponořený ve vodě, je třeba se zaměřit na LED pásy s IP68.

5. Jak vyměnit staré neonové trubice za LED?

Na toto téma doporučujeme náš článek

6. Máte v nabídce i žárovky GU5,3?

Ano máme. Vedené jsou pod označením MR16. Jde o totožný typ, u kterého se používají označení i MR16 i GU5.3.

7. Máte v nabídce i jiný LED sortiment než máte na stránce?

Bohužel ne. Aktuální sortiment, který vám umíme zajistit je uveden na stránce. Pokud se vámi vyhledávaný produkt nenachází na stránce, znamená to, že ho nemáme k dispozici na prodej.

8. Chtěl bych navrhnout kompletní osvětlení prostorů, projekt jako celek

Litujeme, ale komplexnímu návrhu se nevěnujeme. LED sortiment je náš doplňkové zboží, kde vám můžeme pomoci vybrat určitý sortiment, ale komplexně řešit návrh podle výkresů a podobně není v našich kapacitách.

Solární čerpadlá

1. Chtěl bych solární fontánu do jezírka, jaké čerpadlo vybrat?

V první řadě je třeba vědět do jaké výšky má vody stříkat. U čerpadel je udáván výtlak, ale je třeba počítat s rezervou, protože při indikovaném výtlaku, už není žádný průtok.