Overené zákazníkmi
0 pol.
0,00
Košík
Kategorie produktů

Solární vařiče

Solární vaření je novou formou využití solární energie. Solární vařič, jakož i jeho obdoby - solární pec, solární kolektor si stále častěji nacházejí uplatnění u chataře, zahrádkáře, v táborech, či na rybaření. Na letních festivalech v stanových městečkách také nebývá dovoleno zakládat oheň, zda používat gril. Řešením může být Solární vařič, který nepotřebuje síťový zdroj energie a jídlo vám připraví díky koncentrované energii ze slunce za stejný čas, jako při grilování či vaření na ohni.

Hlavní výhodou koncentračního solárního vařiče je, že umožňuje nejen vaření, ale i dušení, pečení či smažení. No nemusíme zůstat pouze u potravin. Vysoká teplota může tavit vosk a jiné hmoty, sušit, zda zahřát směsi na mýdla ...
Jak funguje solární vařič?
V ohnisku se nachází "kozlík" držák na varnou nádobu. Stavebnice je dodávána kompletně s montážním materiálem, návodem a bohatou dokumentaci. Nechybí ani kuchařská příručka, abyste si začátek usnadnili. Reflektor je složen z 24 lesklých ALU zrcadel, stojí je z odolných profilů. Konstrukce umožňuje natáčení za sluncem, aniž byste museli odkládat hrnec.

Pozor! teplota v ohništi může po pár minutách překročit až 200 ° C. Princip je podobný lupe, která láme sluneční paprsky a soustřeďuje je do jednoho bodu. Podobně pracuje i Solární vařič, kde se paprsky odrážejí od přesných zrcadel a zahřívají nádobu silou podobnou ohni, či rozpáleným uhlíkem.

 

Tovar v kategorií
 
Výrobce
Triediť podľa: Cena Názov Pridané Najpredávanejšie         Filter
 Počet produktov: 3

Solární vařič je parabola se stojanem na hrnec ve středu. Pomocí přesných zrcadel soustřeďuje sluneční energii do topeniště a umožňuje vaření, pečení a smažení pokrmů i tam, kde není povoleno zakládat oheň, nebo není dostupná elektrická energie.

12 974Kč 10 374 Kč
ks
Na objednávku: do 5 dnů

Solárny varič je parabola so stojanom na hrniec v strede. Pomocou presných zrkadiel sústreďuje slnečnú energiu do ohniska a umožňuje varenie, pečenie a smaženie pokrmov aj tam, kde nie je povolené zakladať oheň, alebo nie je dostupná elektrická energia.

11 674Kč 11 414 Kč
ks
Na objednávku: do 5 dnů

Solární vařič s průměrem 38cm je vysoce kvalitní německý produkt. Parabola je vyrobena z leštěného hliníku. Ideální pro přípravu kávy.

4 938 Kč
ks
Na objednávku: do 5 dnů
Triediť podľa: Cena Názov Pridané Najpredávanejšie         Filter
 Počet produktov: 3