Overené zákazníkmi
0 pol.
0,00
Košík
Náš e-shop funguje nadále 24 hodin, 7 dní v týdnu. Objednávky expedujeme každý pracovní den a v těchto dnech je k dispozici stejně technická podpora telefonicky i emailem od 9:00 do 16:00.
Kategorie produktů
Ecoprodukt.cz - Recenze Heureka.Vrácení tovaru do 30 dnů.Facebook ecoprodukt.

Solární vařiče

Solární vaření je novou formou využití solární energie. Solární vařič, jakož i jeho obdoby - solární pec, solární kolektor si stále častěji nacházejí uplatnění u chataře, zahrádkáře, v táborech, či na rybaření. Na letních festivalech v stanových městečkách také nebývá dovoleno zakládat oheň, zda používat gril. Řešením může být Solární vařič, který nepotřebuje síťový zdroj energie a jídlo vám připraví díky koncentrované energii ze slunce za stejný čas, jako při grilování či vaření na ohni.

Hlavní výhodou koncentračního solárního vařiče je, že umožňuje nejen vaření, ale i dušení, pečení či smažení. No nemusíme zůstat pouze u potravin. Vysoká teplota může tavit vosk a jiné hmoty, sušit, zda zahřát směsi na mýdla ...
Jak funguje solární vařič?
V ohnisku se nachází "kozlík" držák na varnou nádobu. Stavebnice je dodávána kompletně s montážním materiálem, návodem a bohatou dokumentaci. Nechybí ani kuchařská příručka, abyste si začátek usnadnili. Reflektor je složen z 24 lesklých ALU zrcadel, stojí je z odolných profilů. Konstrukce umožňuje natáčení za sluncem, aniž byste museli odkládat hrnec.

Pozor! teplota v ohništi může po pár minutách překročit až 200 ° C. Princip je podobný lupe, která láme sluneční paprsky a soustřeďuje je do jednoho bodu. Podobně pracuje i Solární vařič, kde se paprsky odrážejí od přesných zrcadel a zahřívají nádobu silou podobnou ohni, či rozpáleným uhlíkem.

 

Tovar v kategorií
 
Triediť podľa: Cena Názov Pridané Najpredávanejšie         Filter
 Počet produktov: 0
Triediť podľa: Cena Názov Pridané Najpredávanejšie         Filter
 Počet produktov: 0